Reus tego lata pożegna się z Dortmundem

Borussia Dortmund oficjalnie ogłosiła, że osiągnęła porozumienie z 34-letnim Royce'em, że obie strony nie przedłużą kontraktu po zakończeniu sezonu, w związku z czym legendarny zawodnik drużyny opuści drużynę latem tego roku. Wcześniej Dortmund pokonał u siebie Paris Saint-Germain 1:0 i zakończył pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów. Dlatego w obliczu tej wiadomości wielu kibicom zrobiło się żal Royce'a, a jednocześnie wyrazili konsternację w związku z nagłą decyzją klubu.
Reus większość swojej kariery piłkarskiej poświęcił Dortmundowi. Swoją niezwykłą siłą i niepowtarzalnym urokiem stworzył niezwykłą i legendarną karierę. Jak dotąd w tym sezonie Reus w Koszulki Piłkarskie Borussia Dortmund strzelił 7 goli i 7 asyst w 37 meczach we wszystkich rozgrywkach. Chociaż jego sprawność fizyczna spadła z powodu kontuzji, Reus zawsze może dobrze spisywać się w koszulce Dortmundu.
W trakcie swojej 12-letniej kariery w Dortmundzie Reus doznał kontuzji, ale zawsze wracał w doskonałej formie. W obliczu zaproszeń od zamożnych drużyn Royce zawsze wolał pozostać w Dortmundzie. Zawsze wychodzi z trudnych sytuacji i zapewnia znakomite występy dla Dortmundu. Właśnie wtedy, gdy ludzie myśleli, że Reus zakończy karierę w Dortmundzie i karierę piłkarską, ich historia miała się wkrótce zakończyć. Obecnie przyszłość Royce'a jest nadal niejasna, ale niezależnie od tego, jaką Koszulki piłkarskie wybierze w przyszłości, ludzie będą przesyłać serdeczne błogosławieństwa dla przyszłości Royce'a!